Новини
Всеукраїнський Олімпійський день – 2026 об’єднав спортивну Сумщину під гаслом «Ти зможеш!»

24 червня 2026 року у Сумах відбулося спортивне свято — Всеукраїнський Олімпійський день. Цьогоріч захід пройшов під потужним та мотивуючим гаслом «Ти зможеш!», об’єднавши юних атлетів, тренерів, ветеранів спорту та почесних гостей на мальовничому штучному півострові річки Псел.
Організаторами свята виступили ГО «Відділення Національного олімпійського комітету України у Сумській області», відділ фізичної культури та спорту Сумської обласної державної адміністрації, відділ фізичної культури та спорту Сумської міської ради, Управління масового спорту у Сумській області та Сумський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».
До заходу долучилися близько 70 вихованців провідних дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста й області:
• Обласної ДЮСШ Департаменту освіти і науки СОДА (волейбол, легка атлетика, триатлон);
• ДЮСШ «Регіональний центр зимових видів спорту» (біатлон);
• КДЮСШ «Суми» (спортивна гімнастика, спортивна аеробіка);
• КДЮСШ «Україна» (плавання);
• КДЮСШ №1 м. Суми (плавання);
• МЦФЗН «Спорт для всіх».
Свято розпочалося з патріотичного блоку. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять українських Захисників і Захисниць, які віддали свої життя за свободу, незалежність та вільне майбутнє України. Особливу вдячність організатори висловили Збройним Силам України, завдяки яким проведення цього заходу стало можливим.

Під звуки Державного Гімну та Гімну Олімпійців України юні атлети Сумщини урочисто підняли прапори, ознаменувавши офіційне відкриття Олімпійського дня.
На захід завітали почесні гості:
• Олена Петрова — голова Відділення НОК України у Сумській області, срібна призерка зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано;
• Євген Походня — начальник відділу фізичної культури та спорту Сумської ОДА;
• Єлизавета Ступак — начальник відділу фізичної культури та спорту Сумської міської ради;
• Владислав Маслов — начальник управління масового спорту у Сумській області;
• Тетяна Павловська — голова Сумської обласної організації ФСТ «Спартак»;
• Оксана Шкурат — учасниця Олімпійських ігор 2016 року в Бразилії, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики.
Учасників заходу привітали начальник відділу молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації Євген Походня, начальниця відділу фізичної культури та спорту Сумської міської ради Єлизавета Ступак та голова Відділення НОК України у Сумській області, срібна призерка XVIII зимових Олімпійських ігор в Нагано Олена Петрова. У своїх виступах вони наголосили на важливості розвитку дитячо-юнацького спорту, популяризації олімпійських цінностей та підтримки здорового способу життя серед молоді.
Яскравою частиною святкової програми стали виступи студентів Сумського Державного Університету — DS "S & P" SumDU під керівництвом Людмили Крамінської.

У рамках Олімпійського дня юні спортсмени взяли участь у загальній Олімпійській руханці, яку провели вихованки КДЮСШ «Суми», а також у символічному легкоатлетичному забігу «Ти зможеш!». Головною ідеєю забігу стала взаємопідтримка, віра у власні сили та прагнення досягати поставленої мети.

Після завершення забігу всі учасники отримали пам’ятні подарунки від Відділення НОК України у Сумській області та зробили спільне фото на згадку про свято.
Програма Олімпійського дня продовжилася видовищними спортивними баталіями:
- На відкритій воді стартували запеклі та загартовуючі змагання з акватлону, триатлону;
- На піщаних кортах розгорнулася захоплююча гра з пляжного волейболу «Королева майданчика».


Яскравим завершенням дня стала церемонія нагородження. Переможці та призери отримали заслужені грамоти, медалі від співорганізаторів, а також фірмові сувеніри від Національного олімпійського комітету України. Нагороди юним спортсменам вручали Олена Петрова та Євген Походня.
Всеукраїнський Олімпійський день вкотре підтвердив, що спорт об’єднує, надихає та виховує сильних духом людей. А головне послання свята – «Ти зможеш!» – стало справжнім мотиватором для кожного учасника, який зробив свій крок до нових перемог.
Щиро дякуємо всім учасникам, тренерам, суддям, співорганізаторам та Збройним Силам України за можливість проводити спортивні заходи, виховувати майбутніх чемпіонів та популяризувати олімпійські цінності на Сумщині!
Слава українському спорту! Слава Україні!

Шлях до перемоги дуже складний... Потрібно багато перешкод подолати і сміливо крокувати вперед
Авторизація
Анонс подій
Сумська талановита молодь
БІАТЛОН
Морозний ранок, ще пострілів не чути,
А ти на старті вже стоїш,
І тут хвилиною секунда може бути,
Команда - "Руш!", - і ти біжиш.
І ось в підйом летиш прижками,
Очима зачепившись за вершину снігову,
А стрільбище уже не за горами,
І тренер підганає на ходу.
Стрільба проходе дуже гарно,
Під кожен крок на фініш ти летиш,
І дуже радий, що не марно
На цих змаганнях ти біжиш.
В такі хвилини розумієш радість перемоги,
Ти не один до неї крокував,
І певен, не зламають неудачі і тривоги
Того, хто перемогу відчував!
Я певен, що не раз ще пролетять
Ім'я наші по світу й Україні,
На Сумщині ми біатлон не будем забувать,
Бо він зробив із нас людину!
07.05.2011 р., Ріпчанський Іван 14 років.

